Сторінка вчителя - логопеда

Освітні завдання для вихованців середньої групи :

Тема «Фрукти»

Тема «Свійські тварини»

Тема «Родина»

Тема «Птахи»

Тема «Осінь»

Тема«Овочі»

Тема «Моя Україна»

Тема "Комахи"

Тема «Зимуючі тварини»

Тема«Дерева»

Тема «Гриби»

Освітні завдання для вихованців старшої групи:                     Тема " Фрукти"                                                                            Тема "Свійськи тварини"                                                              Тема "Родина"                                                                             Тема "Птахи"                                                                               Тема "Осінь"                                                                               Тема "Овочі"                                                                               Тема "Моя Україна"                                                                     Тема"Комахи"                                                                             Тема "Зимуючі тварини"                                                               Тема "Дерева"                                                                             Тема "Гриби"

Рекомендації

до проведення вправ артикуляційної гімнастики

Загальний комплекс артикуляційної гімнастики

Ігри та вправи на подолання заїкання

Вправи для зняття м’язової напруги.

При заїканні часто напружені м’язи обличчя,губ, язика, пальців рук. Дуже важливо навчити дитину м’язовому  розслабленню під час мовлення . От деякі вправи, які допоможуть дитині розслабитись.

«Пташка махає крильцями» Підняти руки нагору, і виконувати махи руками.

«Допоможемо мамі» Помахати розслабленими кистями рук біля підлоги, імітуючи полоскання білизни

«Стати рівно», розвести в сторони до рівня плечей і «упустити» розслаблені руки у вихідне положення

«Стряхнемо водичку з рук» Струснути розслабленими кистями рук, начебто струшуючи краплі води.Нахилити голову вперед,назад,ліворуч, а потім виконати декілька кругових обертів головою спочатку в одну сторону, потім в іншу.Повільно покачати розслабленими руками з боків тулуба назад.

«Кулачки-силачі». Пальці рук під рахунок до 5 із силою зжати в кулачки, на рахунок 5 розтиснути, струснувши кисті рук, при цьому зосередити увагу дитини на тім, як пальчикам приємно відпочивати.

Ігри та вправи на розвиток дихання

«Забий м’яч у ворота» Запропонувати дитині подути на ватний чи паралоновий м’ячик, так. Щоб він покотився у ворота (їх можна зробити з дроту, або намалювати) Повітряний струмінь повинен бути плавним, повільним, безперервним.

«Язичок-футболіст» Як і в попередній вправі треба забити м’яч у ворота, але тепер з допомогою язика. Дитина повинна посміхнутися та покласти широкий язик на нижню губу, і, неначе вимовляючи звук (ф) дути на кінчик язика.

«Літак» На кінчик носа покласти шматочок паперу або вати. Відкрити рот, широкий язик покласти на верхню губу, бокові краї язика притиснуті. Повітряний струмінь виходить посередині язика. Дитина повинна сильно подути, так, щоб «літак» полетів вгору.

«Пелюстки» Покладіть на долоню справжні або вирізані з паперу пелюстки квітки. Запропонувати дитині подути, щоб пелюстки злетіли з вашої долоні.

«Кораблик» Налийте у миску воду. Зробіть паперовий або пінопластовий кораблик, та покладіть його на воду. Запропонуйте дитині подути на кораблик спочатку довгим струменем повітря, наче вимовляючи звук «ф», а потім переривчасто, наче вимовляючи звук «п-п-п-п)

Вправи для розвитку координації мовлення з рухами

Велике значення для нормалізації темпу і ритму мовлення має виконання спеціальних вправ спрямованих на розвиток координації мовлення з рухами.

«Машина» Бі-бі-бі гуде машина , (ритмічно плескати в долоні)

Не поїду без бензину(ритмічно тупотіти ногами)

«Дощик». Дощик,крап-крап-крап, («вказівним пальцем правої руки стукати по лівій долоні)

Мокрі всі доріжки.

Нам не можна йти гуляти,(«погрозити» вказівним пальчиком)

Ми промочимо ніжки (ритмічно потупати ногами)

«Листочки» Листочки над нами кружляють , (руки підняти вгору, махати кистями рук)

Листочки на землю лягають (присісти)

Вони з височині злетіли, (піднятися і потягнутися на носочках)

Листочки кружляти хотіли (плавні рухи руками праворуч, ліворуч).